O firmie Rehabilitacja Rozwój zawodowy Stosowane metody terapeutyczne Co to jest osteopatia? Wskazania do osteopatii Klauzula Informacyjna

Często zadawane pytania

 • Czy osteopatia jest bezpieczna?

  Tak jest bezpieczna. Zanim zaczynam pracę z pacjentem zbieram dokładny wywiad, przeprowadzam badanie, analizuje badania, które przyniósł pacjent. Te informacje mówią o tym jakich technik mogę użyć, do jakich mam wskazania, a do jakich nie. Jeżeli jest coś co niepokoi mnie w stanie zdrowia pacjenta, proszę o kontakt z poleconym specjalistą lub lekarzem pierwszego kontaktu w celu doprecyzowania stanu zdrowia pacjenta, przez wykonanie badań laboratoryjnych lub diagnostyki obrazowej.

 • Czy zabiegi są bolesne?

  I tak i nie... Bolą tkanki, które są nadmiernie pobudzone lub nadmiernie napięte. Jest to stan tkanki, z którym pacjent przychodzi na terapię. Tkanka zdrowa, napięta fizjologicznie nie boli. Musimy rozładować napięcie w tkankach, niezależnie czy to jest mięsień, staw, czy powieź itp. Na samym początku techniki mogą sprawiać lekki ból, ale bardzo szybko on mija, przez zastosowanie technik tonizujących. Wszystkie techniki są wykonywane za zgodą pacjenta i po wcześniejszym poinformowaniu o tym jak to będzie wyglądało. Wiec jeśli pacjent nie życzy sobie jakiejś techniki z jakiegoś powodu to zastępujemy ją inną techniką.

 • Jak często stosować osteopatię?

  Osteopatia, ma pomagać w usuwaniu barier w naszym ciele, które powodują jego gorsze funkcjonowanie. Jeżeli ktoś, jest przeciążony pracą po 12 godzin na dobę, pracuje w stresie, w niewygodnych pozycjach itp., z pewnością będzie potrzebował częstszej pomocy. Jeśli ktoś zachowuje higieniczny tryb życia, czyli po pracy uprawia jakiś sport, relaksuje się, chodzi na spacery, ma czas na odprężenie się , to nie musi często korzystać z pomocy osteopaty. Osobiście, zalecam pacjentom, po wyleczeniu dysfunkcji, by pokazywali się raz na pół roku na wizytę w celu sprawdzenia. Jeśli nie pojawią się jakieś dysfunkcje, ograniczenie zakresu ruchu, napięcia, bóle, zapraszam pacjenta za pół roku ponownie. Uważam, że lepiej zapobiegać niż leczyć kogoś w ostrym bólu, co często ma miejsce.

 • Kiedy powinniśmy zgłaszać sie do osteopaty?

  Jeśli pacjent czuje się napięty, zmęczony, ma mniejszą amplitudę ruchu wolnego od bólu lub jakość tego ruchu nie jest jak kiedyś, powinien już pomyśleć o wizycie. Większość wskazań znajdziecie Państwo w podstronie wskazania do osteopatii. Jeśli macie Państwo jakieś dodatkowe pytania, polecam kontakt telefoniczny.

 • Czy osteopatia pomaga w stanie ostego bólu?

  Osteopatia zajmuje się takimi stanami. Po to pacjent przychodzi do osteopaty, by manualnie zapoczątkował wyzwolenie kaskady reakcji fizjologicznych, które spowodują zmniejszenie bólu z zabiegu na zabieg, do jego całkowitego zaniknięcia. Przywracając stan fizjologiczny tkanek, pozbywamy się bólu. Jeśli pacjent siedzi w domu, bierze leki i czeka, że ból przejdzie, wtedy w ciele pojawiają się liczne kompensacje, które powodują wydłużenie powrotu do zdrowia. Ból jest alarmem w naszym ciele, informującym nas o tym, że dzieje się coś złego. Pojawiają się wtedy uszkodzenia struktur (tkanek). Po jakimś czasie dowiadujemy się, że mamy zwapnienia, zrosty po stanach zapalnych, zwyrodnienia, zmiany przeciążeniowe, itp. Jeżeli jakaś tkanka jest tylko napięta to da się tą sytuację odwrócić w 100%. Zniszczonej struktury najczęściej nie można już odnowić. Lepiej wiec unikać sytuacji, gdzie chodzimy z bólem tygodniami lub miesiącami.

 • Czy osteopata może pomóc niemowlakowi?

  Mało rodziców wie, że za pomocą osteopatii można szybko i skutecznie ( w kilka zabiegów ) usprawniać dzieci z urazami okołoporodowymi, zaburzeniami napięcia mięśniowego, kolkami jelitowymi, ulewaniami i innymi problemami wieku noworodkowego. Terapia taka jest b delikatna. Polega na usuwaniu barier funkcjonalnych, uniemożliwiających normalny rozwój dziecka, przez pracę na strukturach anatomicznych. Z zabiegu na zabieg widać poprawę w stanie funkcjonalnym małego pacjenta. Zupełnie normalnym i logicznym jest, jeśli nie pomożemy małemu dziecku w rozwoju, to, albo będzie rozwijało sie gorzej, albo spowoduje to dalsze następstwa skutkujące problemami w późniejszym wieku... Lepiej poświecić pare wizyt na uregulowanie organizmu, niż leczyć w wieku 10-15 lat np. skolioze przez długi czas...

Regulamin gabinetu i cennik zabiegów.

30-06-2021 18:08

Regulamin i cennik gabinetu. 

 • Zabieg podstawowy 0,5 godz. opłacony w dniu zabiegu (jednorazowy) 230 zł
 • Zabieg podstawowy 0,5  godz. opłacony z przedpłata 200 zł ( 400 zł za dwa zabiegi zamiast 460 zł, upust 60 zł na dwóch zabiegach). 
 • Zabieg 1 godz. opłacony w dniu zabiegu upust 40 zł.
 • Przełozenie zabiegu do dwóch dni roboczych przed zabiegiem po wcześniejszej przedpłacie dopłata 30 zł.

 

 • W  gabinecie Osteopatii i rehabilitacji - Michał Grudzień są świadczone  usługi w zakresie indywidualnych terapii zdrowotnych ( osteopatia, rehabilitacja), konsultacje, porady zdrowotne słuzace poprawie zdrowia fizycznego i psychicznego.
 • Pacjent, który nie przychodzi na zabieg opłacony wcześniej i nie powiadamia o tym traci należność.
 • Pacjent, który potrzebuje rachunek za zabiegi proszony jest o powiedzenie o tym na pierwszym  zabiegu. Rachunki wystawiane sa po ukończeniu zabiegów lub do dnia 7-go dnia kazdego następnego miesiąca
 • Pacjent chcący dokonać zmian w terminie zabiegu, zobowiązany jest do do dokonania zmian telefonicznie przed zabiegiem.
 • Zabieg opłacony wcześniej przez pacjenta przysługuje tylko jemu i nie jest łaczony z innymi osobami.
 • Pacjent chcący przełożyć termin opłaconego zabiegu przysyłajac kogoś innego na zastępstwo po wcześniejszym powiadomieniu telefonicznym nie ponośi  opłaty wynikającej z przełożenia terminu. Zabieg zostaje mu przełożony, a przysłana osoba opłaca zabieg za siebie. 
 • Do gabinetu wchodzi pacjent bez osób towarzyszących z wyjątkiem osób poniżej 18 lat i osób potrzebujących opieki osoby drugiej ze wzglądu na stan zdrowia lub stanu psychicznego.
 • Proszę o przygotowanie dokumentu tożsamości i danych ( PESEL, adres, tel kontaktowy) celem zebrania danych osobowych i identyfikacji pacjenta.
 • Dokumentacja pacjenta  jest udostępniana bezpłatnie.